Ranking rowerów miejskich – najlepsze rowery miejskie 2020 roku

ranking rowerów miejskich

Dobry rower miejski powinien być lekki, wygodny w prowadzeniu oraz odporny na przypadkowe uszkodzenia. Istotne jest to, aby przez długi lata pozostał w nienaruszonym stanie. Nie ma sensu inwestować w pojazd, który ulegnie pierwszej usterce już po kilku miesiącach. Ranking rowerów miejskich pomoże Ci znaleźć najlepszy model, który będzie nie tylko komfortowy w codziennej eksploatacji, ale również trafnie dopasowany do indywidualnych potrzeb. Sprawdź rekomendowane modele i krótki poradnik zakupowy, dzięki któremu podjęcie ostatecznej decyzji stanie się łatwiejsze.

Spis treści:

  1. ROWER MIASTO ON
  2. ROWER MIASTO ONA
  3. ROWER MIASTO ON CARBON DRIVE
  4. ROWER MIASTO TEREN (PRZEŁAJ)
  5. ROWER MIASTO FIT (SZOSA)
  6. PORADNIK ZAKUPOWY

Ranking rowerów miejskich – zestawienie najlepszych modeli na rynku

1. ROWER MIASTO ON

Jeśli zastanawiasz się, jaki rower do miasta wybrać, to koniecznie sprawdź prezentowany model męski. Jest to pojazd typu single speed – ograniczona liczba komponentów zmniejsza ryzyko wystąpienia kłopotliwej, a zarazem kosztownej awarii. Niezaprzeczalnym atutem jest również tańsza eksploatacja. Ten fakt z pewnością zadowoli osoby z ograniczonym budżetem. Rama została wyprofilowana w taki sposób, aby utrzymanie wygodnej pozycji podczas jazdy nie było wyzwaniem.

Więcej szczegółów


2. ROWER MIASTO ONA

W stworzonym przez nas zestawieniu można znaleźć wyłącznie najlepsze rowery miejskie, które nie bez powodu cieszą się pozytywną opinią użytkowników. Jest to klasyczna damka w nowoczesnej odsłonie. Stylowy design przyciąga wzrok, a więc ciężko przejść obok obojętnie. Obniżona waga pozytywnie wpływa na komfort eksploatacji. Prosta konstrukcja ogranicza prawdopodobieństwo wystąpienia awarii. Plusem jest także możliwość przyjęcia wyprostowanej pozycji podczas jazdy.

Więcej szczegółów


3. ROWER MIASTO ON CARBON DRIVE

Jeśli zastanawiasz się, jaki rower miejski dla mężczyzny wybrać, to prezentowany model wydaje się być świetną opcją. Jest to model na pasku, co czyni go bezobsługowym oraz bezawaryjnym. Pojazd pracuje niezwykle cicho, co również stanowi zaletę. Połączenie niskiej wagi oraz nieprzeciętnej wytrzymałości skłania do dokonania zakupu. Rower został wyposażony w hamulce tarczowe oraz osiem biegów, które znajdują się w piaście. Minimalistyczny design to dla wielu osób kolejna zaleta.

Więcej szczegółów


4. ROWER MIASTO TEREN (PRZEŁAJ)

Prezentowany rower spełni oczekiwania zarówno osób poruszających się po mieście, jak i w terenie. Jest to model wykonany z dbałością o najmniejsze detale. Rama posiada otwory montażowe, które służą do montażu bagażnika, bidonów, czy też błotników. To elementy niezbędne tym, którzy lubią wycieczki rowerowe. Niska waga w połączeniu z wytrzymałą ramą sprawia, że jest to zakup na długie lata, który się opłaca. Istnieje możliwość wprowadzenia własnych modyfikacji.

Więcej szczegółów


5. ROWER MIASTO FIT (SZOSA)

To znakomita propozycja dla osób, które pragną szybko przemieszczać się po mieście. Rower ten spełni także oczekiwania tych, którzy jeżdżą po asfalcie. Stalowa rama została połączona z karbonowym widelcem. Jest to model solidny, który przetrwa nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Nie wymaga dużego nakładu pracy i jest tani w utrzymaniu. Pojazd w wersji standardowej posiada napęd 2×8 Shimano, jednak istnieje możliwość wdrożenia własnych modyfikacji.

Więcej szczegółów


PORADNIK ZAKUPOWY

Czym kierować się wybierając rower miejski?

Wiele osób nie ma pojęcia, na co zwrócić uwagę podczas zakupu idealnego roweru miejskiego. Ważne jest to, aby na samym początku trafnie określić własne potrzeby oraz oczekiwania. Należy podkreślić, że nie istnieje pojazd, który w absolutnie każdym przypadku sprawdzi się tak samo dobrze. Trzeba także zastanowić się, czy jednoślad będzie nam służył wyłącznie podczas przemieszczania się po mieście, czy również w trasie. Poniżej umieszczono kilka wskazówek.

  • Kształt ramy – powinna ona ułatwiać wsiadanie oraz schodzenie z roweru. Łatwo zauważyć, że w klasycznych jednośladach bardzo często jej górna część jest wygięta do dołu. Dobrze, jeśli umożliwia ona przyjęcie wygodnej, wyprostowanej pozycji.
  • Materiał ramy – można spotkać się z twierdzeniem, że najlepiej spisuje się rama aluminiowa, ponieważ jest ona lekka. Trzeba jednak uwzględnić, że osoby przemieszczające się głównie po mieście mają inne wymagania w stosunku do pojazdu. Nierzadko, to właśnie odpowiednio wyprofilowana rama stalowa jest stabilniejsza, a zarazem wygodniejsza w eksploatacji.
  • Odpowiedni rozmiar – nawet najwyższej klasy rower nie będzie wygodny w prowadzeniu, jeśli jego rozmiar nie zostanie prawidłowo dopasowany. W sieci można znaleźć gotowe kalkulatory, dzięki którym można dowiedzieć się, jaka wielkość jednośladu będzie odpowiednia. Kluczowa jest oczywiście długość nogi, czyli odległość od krocza do podłoża.
  • Przerzutka planetarna – na samym początku należy zaznaczyć, że nie każdy rower miejski potrzebuje przerzutki. Jeśli jednak został on wyposażony we wspomniany element, to dobrze, jeśli jest on ukryty w tylnej piaście, a dodatkowo przykryty obudową. Modele single speed (nieposiadające przerzutek) cieszą się coraz większą popularnością. Jest on sporo lżejszy od tradycyjnego, co stanowi podstawowy atut.
  • Siodełko – wbrew pozorom duże i pozornie wygodne siodełko nie zawsze jest najlepszym wyborem. Pamiętajmy, że na przyzwyczajenie się do nowego roweru potrzeba czasu – nie zawsze będzie on sprawiał wrażenie komfortowego już po pierwszej przejażdżce.